Серпом по рейтингу

Камельчук вимагав від голови ВАКС заарештувати підозрюваного і погрожував адмінвідповідальністю

8 вересня вийшло інтерв’ю голови Вищого антикорупційного суду Олени Танасевич, яка розповіла, що в серпні один з народних депутатів просив заарештувати підозрюваного зі справи ексголови Чернівецької обласної ради Івана Мунтяна й погрожував адміністративною відповідальністю за невиконання законних вимог народного депутата.

Депутат, ім’я якого вона не називає, погрожував Танасевич адміністративною відповідальністю за статтею 188-19 КУпАП (невиконання законних вимог народного депутата) 😐

“У серпні 2021 року надійшло звернення народного депутата України до мене як голови суду з пропозицією про обрання конкретного запобіжного заходу у межах зазначеного кримінального провадження щодо ідентифікованої ним особи”, – сказала Танасевич.

Вона наголосила, що це був перший подібний випадок за два роки

Керівниця ВАКС негайно звернулася до Вищої ради правосуддя і генерального прокурора із заявою про тиск.

Цим депутатом виявився “слуга народу” Юрій Камельчук. Він вважає звинувачення Танасевич безпідставними, про що висловився у коментарях до нашого посту у Facebook.

Нам здається, що в Національного агентства з питань запобігання корупції можуть бути підстави покликати народного депутата для надання пояснень про використання депутатського мандата у власних інтересах і перевірити, чи не було тут  конфлікту інтересів, що може мати ознаки адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією.

Коментар Камельчука

В юриста Центру протидії корупції Вадима Валька виникло кілька питань до народного обранця:

1️⃣ А яким Законом визначено, що народний депутат України може пропонувати голові суду “розглянути питання застосування запобіжного заходу”?
2️⃣ До чого тут взагалі голова суду, якщо цю справу розглядають зовсім інші судді (Коліуш, Дубас і Ткаченко)? Ви ж розумієте, що кожен суддя є незалежним і жодна стороння особа, в тому числі голова суду, жодним чином не може втручатися у здійснення ним правосуддя? Чи у вас у парламенті просто інші порядки?
3️⃣ До чого тут ви як народний депутат, якщо ви не є учасником кримінального провадження?
4️⃣ Ви взагалі розумієте, що суд розглядає питання про обрання/зміну запобіжного заходу в межах того, про що просить прокурор у клопотанні, а не в межах хотєлок сторонньої особи, навіть цілого нардепа?
5️⃣ Чи знаєте ви, що депутатське звернення має стосуватися лише питань, пов’язаних з депутатською діяльністю? Якщо так, то поясніть, яким чином питання конкретного кримінального провадження пов’язане зі здійсненням саме вами депутатської діяльності?
6️⃣ Чи розумієте ви, що пропозиція народного депутата голові суду “розглянути питання про застосування конкретного запобіжного заходу” сприймається будь-яким стороннім спостерігачем як вплив на суд з метою ухвалення потрібного народному депутату судового рішення?