Серпом по рейтингу

ПОКАРАННЯ 21 СТОЛIТТЯ

Хто ми?

«Серпом по рейтингу» — це проект Центру протидії корупції. Його мета — змусити народних депутатів та партії нести політичну відповідальність за те, що вони роблять у Раді: які закони реєструють та як за них голосують.

Проект фіксує зашквари і розповідає про них виборцям політика чи політичної сили через кампанії у Facebook. Ці кампанії фінансуються винятково за рахунок пожертв українців та рекламуються конкретній аудиторії.

Вартість кампанії

Для депутата:
1300
Для політичної сили:
5000

Як це працює

01
Обираєте зашквар, зашквареного депутата й партію та вносите будь-яку суму пожертви.
02
Ми готуємо кампанію і розповідаємо виборцям на окрузі про корупційний зашквар їхнього народного депутата. Через цільову (таргетовану) рекламу Facebook ми показуємо інформацію про корупційний проступок депутата користувачам у його регіоні та звітуємо про це учасникам проекту.

Куди йдуть гроші?

100% інвестованих вами грошей йде на покарання зашкварених депутатів і фракцій.

Якщо ви інвестуєте в покарання конкретного мажоритарника, то вся сума йде на таргетовану рекламу зашкварів депутата серед жителів його виборчого округу.

Якщо ви інвестуєте в покарання конкретної фракції, то вся сума йде на таргетовану рекламу зашкварів її депутатів серед виборців, демографічний портрет яких максимально збігається з електоральним ядром цієї партії.

Якщо ви інвестуєте в покарання за конкретний зашквар, то всі ваші гроші розподіляються серед його учасників пропорційно до значимості їхнього внеску в цей зашквар. Спочатку система розподіляє всі гроші пропорційно до участі у цьому зашкварі а) мажоритарників та b) списочників. Частина "a” йде на таргетовану рекламу зашкварів мажоритарника, до покарання якого залишилося зібрати найменшу суму.

Частина "b" розподіляється на покарання фракцій пропорційно до кількості їхніх депутатів, які віздначилися у цьому зашкварі.

Що таке зашквар

Команда проекту збирає та розповідає тільки про корупційні зашквари народних обранців – проекти законів та рішення, що істотно шкодять або унеможливлюють боротьбу із корупцією, справедливе незалежне судочинство та ефективну правоохоронну систему

Які можуть бути форми зашквару

01
Реєстрація шкідливого проекту закону
02
Внесення правок, що нівелюють або істотно викривлюють проект
03
Голосування за шкідливий проект закону
04
Голосування за шкідливі рішення в комітетах Ради
05
Відсутність без поважної причини під час голосування за істотні законопроекти / рішення
06
Неголосування або утримання від голосування за значимі законопроекти
07
Неголосування за важливі рішення в комітетах Ради
08
Кнопкодавство під час голосування
09
Подання шкідливих звернень від імені народного депутата в інші органи влади

Команда проекту збирає та розповідає тільки про корупційні зашквари народних обранців – проекти законів та рішення, що істотно шкодять або унеможливлюють боротьбу із корупцією, справедливе незалежне судочинство та ефективну правоохоронну систему

Команда проекту “Серпом” самостійно визначає перелік зашкварів. Будь-який громадянин може запропонувати проекту корупційний зашквар, який відповідає зазначеним критеріям.

Достукатись до нас

Абонентська скринька
№438, Київ-1, 01001