Серпом по рейтингу

04 жовтня 2019

Хотіли забетонувати зміни до КПК

Ще на етапі розгляду в правоохоронному комітеті низка депутатів намагалася обрізати президентський законопроєкт “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства”. За президентським задумом, НАБУ та ДБР дозволялося самостійно проводити “прослушку”, також скасувалися “правки” Лозового” та депутатська недоторканність.

Однак мажоритарниця Анна Скороход (на той час ще членикиня фракції “Слуга народу”) подавала правки, які бетонували депутатську недоторканість. За деякий час цей законопроєкт і справді пройшов голосування в Раді без фактичного зняття недоторканності.

Водночас депутат від ОПЗЖ Григорій Мамка та самовисуванець, ексчлен фракції “Опозиційний блок” Дмитро Шпенов хотіли зберегти “правки Лозового” в частині екпертиз: прагнули залишити монополію на державних експертів та санкції на експертизи винятково в суді. До них доєдналася й Вікторія Гриб, яка теж хотіла залишити експертизи лише за судами.

Крім того, Мамка пропонував зберегти норми про обовязок зачитування повного тексту обвинувачення прокурором (нагадаємо, що у випадку ексглави ДФС Романа Насірова це тривало 2 роки).

Не хотіли надавати самостійну прослушку (незалежну від СБУ) для НАБУ та ДБР: Дмитро Монастирський, Валерій Колюх, Олексій Гончаренко, Сергій Алєксєєв та Яна Зінкевич.

Хто зашкварився?

Усі депутати

Список депутатів

Фiльтри
Мажоритарники Списочники Усі
Сортувати